ORĘDZIE Z MEDZIUGORJA


Nasze publikacje:

   Jednym z tematów dość często podejmowanych na łamach „Vox Domini" jest Medziugorje i rozgrywające się tam od 1981 roku wydarzenia. Kiedy objawienia się rozpoczęły była to osada podległa komunistycznemu reżimowi, który nie zdołał jednak stłumić żarliwości religijnej ani widzących, ani mieszkańców, ani pielgrzymów. Dziś Medziugorje – w którym Maryja przedstawiła się jako Królowa Pokoju – pozostaje nieustannie oazą pokoju mimo wojny, która spustoszyła cały kraj duchowo i materialnie. Z naszego archiwum:

1) Słowo o "dzieciach" z Medziugorja i o historii objawień

2) Cykl artykułów belgijskiego jezuity, o. Guy Verhaegena. 

W sposób jasny i usystematyzowany przedstawia on cel przyjścia Matki Bożej na jugosłowiańską ziemię oraz treść Jej orędzi. Ojciec G. Verhaegen podjął bowiem próbę dokonania syntezy orędzia, z jakim Maryja zwraca się dziś do świata, w małej jugosłowiańskiej wiosce. Orędzie, z jakim Maryja zwróciła się do świata, autor opracowania przyrównał do Świątyni.

3) Wywiady, rozważania:

4) Wiadomości z niektórych biuletynów parafialnych:

5) Inne informacje i materiały dostępne na stronie "Vox Domini":

6) Orędzia z lat:

7) Ciekawe miejsca w sieci, związane z Medziugorjem:


[powrót do strony głównej] [mapa całej witryny] [pełna oferta książek i kaset] [nowości] [pismo "Vox Domini"] [ostatnie zmiany] [czytelnia on line i nie tylko] [ewangelia na niedziele i święta] [archiwum plików 'zip'] [nasze plany] [mirror site strony polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia 'Prawdziwe Życie w Bogu'] [prawdy wiary Kościoła Katolickiego] [przeszukiwanie witryny "Vox Domini"] [ciekawe linki] [webmaster@voxdomini.com.pl] [kilka słów o Wydawnictwie]