Nawrócenie Hinduski:

«Orędzia Vassuli pomogły mi nawiązać nową,

niepowtarzalną, żywą i osobistą więź z Jezusem»

 


Nazywam się Bharat. Mam 22 lata. Pochodzę z niechrześcijańskiej rodziny z Indii. Zostałam pouczona o Chrystusie i wprowadzona w chrześcijaństwo przez moją mamę, która jest katoliczką.

Pierwszy raz usłyszałam o Vassuli, gdy przybyła przed kilku laty do Indii. Początkowo byłam skłonna wierzyć, że Vassula jest jednym z fałszywych proroków, jak jest to wspomniane u Marka 13,21-23 i naturalnie postanowiłam mieć się na baczności. To przekonanie uniemożliwiło mi dowiedzenie się czegoś więcej o Vassuli i otrzymywanych przez nią orędziach. Jezus miał jednak wobec mnie inny plan.

Chmura zwątpienia i ciemności okryła naszą rodzinę. Aby otrzymać jakieś wsparcie i przewodnictwo w tym czasie, byłam zmuszona spotkać się z doradcą duchowym. To ta osoba w pewnym sensie zaznajomiła mnie z Vassulą i jej orędziami. Tym razem nie odrzuciłam Bożego planu wobec mnie.

Przede wszystkim zaczęłam od czytania orędzi Anioła Daniela, a następnie kontynuowałam lekturę, aż ukończyłam 7 dostępnych tomów. Przeczytałam je dwukrotnie.

Na początku mojego nawrócenia, czyli w 1994 roku, przyjęłam Jezusa jako mojego jedynego Pana i Zbawcę. Jednak mój związek z Jezusem był bardzo nieożywiony. Większość czasu spędzanego na modlitwie to była formalna recytacja modlitw i próśb o łaski. To stało się jednokierunkową komunikacją, w której tylko ja mówiłam i prosiłam, w dodatku zbytnio nie wierząc. Ale orędzia Vassuli pomogły mi rozwinąć nową, niepowtarzalną, żywą i osobistą więź z Jezusem. Nie tylko uznaję Go obecnie za mojego własnego, osobistego Zbawiciela, ale również za kochającego Ojca, prawdziwego Przyjaciela i wiarygodnego Nauczyciela. Uzmysłowiłam sobie teraz ważność i radość możliwości rozmowy serce przy sercu z Jezusem poprzez te orędzia.

Muszę jeszcze dodać, że te przesłania pomogły mi pojąć Biblię oraz docenić w większym stopniu także inną literaturę chrześcijańską. Te orędzia są proste i czyste, jak Jezus, i nigdy nie zaprzeczają Biblii. W rzeczywistości pomagają zrozumieć Biblię i nauczanie chrześcijańskie łatwiej i lepiej.

Zanim otrzymałam formalne pouczenia o chrześcijaństwie, o nauczaniu Kościoła, tematy o grzechu i jego konsekwencjach nigdy nie były tak ważne, jak powinny były być w moim życiu. Tego tematu unikałam, gdyż nie chciałam doprowadzić do zmiany w moim łatwym, grzesznym życiu. Dzięki tym orędziom zdałam sobie sprawę z tego, jak bardzo się myliłam, ignorując grzech i jego konsekwencje w moim życiu i w mojej relacji do Boga. Nie mówię, że już wcale nie grzeszę. To co naprawdę chcę powiedzieć, to to, że te orędzia pomogły mi w ogromny sposób przezwyciężyć moją „starą, grzeszną naturę”. Dzięki obecności Jezusa w tych orędziach, potrafiłam zapomnieć o tym, co zostało za mną i zrobić wszystko co w mojej mocy aby osiągnąć „to co przede mną” (Flp 3,13).

To niektóre spośród cudownych łask, jakie otrzymałam czytając i przyjmując orędzia „Prawdziwe Życie w Bogu”. Głęboko wierzę, że te orędzia nie są zwykłymi przesłaniami, ale że pochodzą ze zranionego Serca naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Jestem pewna, że te orędzia mogą pomóc każdemu, kto chce rozwinąć i odnowić swój związek z Jezusem.

Razem z darem nowego życia, który otrzymałam w Chrystusie i dzięki Jego cudownej łasce, przyjęłam w maju chrzest w Mumbai w Indiach, w Kościele katolickim. Vassula była jednym z moich rodziców chrzestnych.

Drodzy przyjaciele, proszę módlcie się za mnie. W Chrystusie Jezusie, Bharat


k02.gif (967 bytes) Vassula o swoim charyzmacie
k02.gif (967 bytes) Kasety audio
k02.gif (967 bytes) Kasety video
k02.gif (967 bytes) Całość Orędzi (on line)
k02.gif (967 bytes) Witryna Międzynarodowego Stowarzyszenia "True Life in God"

[powrót do strony głównej] [mapa całej witryny] [pełna oferta książek i kaset] [nowości] [ostatnie zmiany] [pismo "Vox Domini"] [czytelnia on line i nie tylko] [ewangelia na niedziele i święta] [archiwum plików 'zip'] [nasze plany] [mirror site strony polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia 'Prawdziwe Życie w Bogu'] [prawdy wiary Kościoła Katolickiego] [ciekawe linki religijne w różnych językach] [przeszukiwanie witryny "Vox Domini"] [e-mail] [kilka słów o Wydawnictwie]