Zaproszenie do Amsterdamu – 2004

Bp Hnilica

Zaproszenie na Dzień Modlitw przy wizerunku Pani Wszystkich Narodów w Amsterdamie

Rzym, 2 lutego 2004, Uroczystość Ofiarowania Pańskiego

Drodzy Bracia i Siostry!

Po ostatnim Dniu Modlitwy znowu dochodzą do nas świadectwa, ze wszystkich kontynentów, o otrzymanych łaskach, wyproszonych za pośrednictwem Matki Wszystkich Narodów.
Dlatego też pragniemy również i w bieżącym roku wypełnić wyraźne życzenie Matki Bożej, wyrażone w słowach:
„Zatroszczcie się, aby każdego roku, wokół tego Tronu, przy tym Obrazie, zbierały się narody. To jest wielka łaska, którą Maryja, Miriam albo Pani Wszystkich Narodów może podarować światu” (31 maja 1955).
Tak więc zapraszamy Was wszystkich w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,
na VI Międzynarodowy Dzień Modlitw.
Byłoby pięknie, gdybyście mogli przyprowadzić ze sobą tego czy innego swojego przyjaciela, znajomych, kolegów z pracy, sąsiadów, którzy jeszcze nie byli na takim Dniu Modlitwy w Amsterdamie. Również wierzący innych wyznań, a także poszukujący Boga, będą mile widziani u Matki Wszystkich Narodów!

Tematem Dnia Modlitwy będzie: «Pani Wszystkich Narodów i moc modlitwy»

Prelekcje i świadectwa pomogą nam w większym uwierzeniu w moc modlitwy i jeszcze poważniejszym przyjęciu Jej słów:
„Muszę wciąż nalegać, aby… wszyscy pomogli w walce dla Sprawy Syna. Wiem dobrze, że tu i ówdzie jest jakieś ożywienie, ale to jest zupełnie niewystarczające, aby uratować świat. A świat musi być uratowany od upadku, katastrofy i wojny” (15 kwietnia 1951).
Te napominające słowa są każdego dnia potwierdzane poprzez wiadomości w mediach! Tak więc Dzień Modlitwy ma nam uświadomić na nowo, że prawdziwa moc wierzącego zawarta jest w modlitwie, a dla nas, katolików, w sposób szczególny w Adoracji Najświętszego Sakramentu i w Modlitwie Różańcowej.
Również o modlitwie, którą ofiarowała nam sama Matka Boża, mówi Ona:
„Panią Wszystkich Narodów posyła Pan i Stwórca, aby pod tym tytułem i przez tę Modlitwę mogła Ona wybawić świat od wielkiej światowej katastrofy… Dzięki tej Modlitwie Pani uratuje świat” (10 maja 1953).
Podobnie jak każdego roku, biskup Haarlemu-Amsterdamu Jozef Maria Punt cieszy się w sposób szczególny z tego dnia ku czci Pani Wszystkich Narodów, na który przybędą biskupi, księża i pielgrzymi z całego świata.
Radując się z tego Zesłania Ducha Świętego pozdrawiają Was
i błogosławią podpisani

biskup Paul Maria Hnilica
ks. Paul Maria Siegl

VI Międzynarodowy Dzień Modlitwy ku czci
PANI WSZYSTKICH NARODÓW
odbędzie się w dniach od 29 do 31 maja 2004
w Amsterdamie, w Centrum Kongresowym RAI

Informacje dla pielgrzymów

Miejsce

Dzień Modlitwy odbędzie się ponownie w Centrum Kongresowym RAI w Amsterdamie; tym razem w hali parkowej – Parkhal. Opis dojazdu można otrzymać pod adresem kontaktowym.

Zgłoszenie

Aby wszystkim uczestnikom zagwarantować miejsca siedzące, nieodzowne jest wcześniejsze zgłoszenie swojego przybycia. Pielgrzymi z Polski mogą to uczynić pisząc na adres:

Witold Wojciechowski
Postfach 18 02 30
D-40569 Düsseldorf
tel. / fax: (0)211 / 7 02 14 95
e-mail: w.wojciechowski@online.de

Tłumaczenie

Tak jak w poprzednich Międzynarodowych Dniach Modlitwy, tak i teraz będą miały miejsce prelekcje i świadectwa w różnych językach – tłumaczone na język niemiecki, angielski, francuski, holenderski i hiszpański. Możliwe jest również tłumaczenie ich (dla polskich grup pielgrzymkowych) na język polski – po uprzednim uzgodnieniu z organizatorami.
Dla skorzystania z tłumaczeń jest nieodzowne posiadanie odbiornika z zakresem UKF ze słuchawkami. Większość młodzieży posiada dzisiaj tzw. walkman z możliwością odbioru fal ultrakrótkich. Kto go posiada, niech go ze sobą przyniesie lub wypożyczy innym. Jednak w czasie Dnia Modlitwy nie będzie wolno używać radioodbiorników bez słuchawek. Pewną ograniczoną ilość odbiorników będzie można, podobnie jak dotąd, zakupić przy wejściu do hali albo wypożyczyć pod zastaw.

Wyżywienie

Proste dania będzie można zakupić na miejscu w bufetach Centrum Kongresowego. Wszystkim uczestnikom radzi się przyniesienie ze sobą własnego prowiantu lub zamówienie go w hotelu.

Zakwaterowanie

Należy je załatwić we własnym zakresie. Biura podróży i biura turystyczne pośredniczą w rezerwacji miejsc noclegowych w pobliskich hotelach.
Dysponujemy także pewną ograniczoną liczbą miejsc noclegowych w hali sportowej (10 euro za noc); prosimy o przywiezienie śpiwora i maty izolacyjnej. Również i w tym przypadku konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Wstęp

Wstęp na Dzień Modlitwy jest bezpłatny. W latach ubiegłych przygotowanie pięknych uroczystości Matki Wszystkich Narodów było możliwe wyłącznie z racji dobrowolnej pomocy i finansowego wsparcia przyjaciół i dobroczyńców. Pragniemy Was także i w bieżącym roku prosić o pomoc w pokryciu kosztów – przez złożenie wielkodusznej ofiary na któreś z podanych niżej kont bankowych albo w Dniu Modlitwy.
Niemieckie konto bankowe
„PDF- Familie Mariens der Miterlöserin”
Sparkasse Memmingen-Lindau-Mindelheim Numer konta: 247247;
BLZ: 731 500 00
BIC: BYLADEM1MLM
IBAN: DE91731500000000247247
Wpłaty należy dokonywać z dopiskiem „Gebetstag 2004” (Dzień Modlitwy 2004).

Przewidywany program

Sobota, 29 maja 2004
Wigilia Zesłania Ducha Świętego

15.00 – Otwarcie VI Międzynarodowego Dnia Modlitwy ku czci PANI WSZYSTKICH NARODÓW – modlitwą i śpiewem
16.30 – świadectwa i wystąpienia przedstawicieli różnych krajów
17.00 – Msza św.
19.00 – Spotkanie młodzieży z różnych stron świata

Niedziela, 30 maja 2004
Uroczystość Zesłania Ducha świętego

8.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu
9.00 – Wystąpienia biskupów i zaproszonych gości. Temat ich wystąpień: „PANI WSZYSTKICH NARODÓW i moc modlitwy”; świadectwa, śpiew
10.15 – Przerwa
11.15 – Uroczyste wniesienie flag narodowych przez reprezentantów poszczególnych krajów; Eucharystia celebrowana przez obecnych biskupów i kapłanów; zawierzenie się zgromadzonych pielgrzymów Niepokalanemu Sercu Maryi
13.30 – Przerwa obiadowa
14.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, z przezroczami i medytacją
15.00 – Wystąpienia przedstawicieli różnych krajów: świadectwa z cudownego działania PANI WSZYSTKICH NARODÓW; śpiew
17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z błogosławieństwem eucharystycznym na zakończenie (około godz. 18.00)

Poniedziałek, 31 maja 2004
Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny

8.00 – Msza św. dla pielgrzymów, którzy będą jeszcze przebywać w Amsterdamie.
Uwaga! W każdym dniu uroczystości będzie okazja do spowiedzi świętej i Adoracji Najświętszego Sakramentu.