San Damiano (1961-1981)

SAN DAMIANO

Mała wioska w północno-zachodnich Włoszech. Bardzo szczególna wioska, do której przybywa wielu pielgrzymów, wierzących, że Mammie Rosie objawiła się Najświętsza Maryja Panna. Dała ponad 1000 orędzi, ukazała się ponad 2000 razy i dokonała wielu cudów. Wszystko zaczęło się 29 września 1961 r., w Uroczystość św. Michała Archanioła, kiedy pokorna wdowa, umierająca, Rosa Quattrini (potem nazwana Mammą Rosą), doznaje nagłego uzdrowienia. Stało się to w chwili, kiedy do jej drzwi zapukała nieznana Niewiasta, okryta niebieskim szalem. Zaproponowała wspólną modlitwę i poprosiła o dar dla O. Pio, potem odeszła. W maju 1962 r., podczas pielgrzymki Rosy Quattrini do San Giovanni Rotondo, ujrzała ją ponownie, na placu, poza kościołem, gdzie Rosa odmawiała różaniec. Kobieta owinięta niebieskim szalem zapytała: „Czy mnie poznajesz?” Rosa odrzekła: „Tak, to Ty mnie uzdrowiłaś.” Kobieta przedstawiła się jako „Matka pociechy i cierpienia” i zaprowadziła ją do Ojca Pio, po czym znikła. Ojciec poprosił ją, aby się zaopiekowała chorymi. Po czym po dwóch latach wróciła do swoich obowiązków w San Damiano, Ojciec Pio pożegnał ją proroczymi słowami: „W twoim życiu dojdzie do wielkiego wydarzenia.” 

16 października 1964 r. Matka Boska ukazała się Rosie po raz pierwszy w jej ogrodzie, nad gruszą, i przekazała jej pierwsze orędzie, prosząc o przekazanie go światu:

„Moja córeczko, pochodzę z daleka. Powiedz światu, że każdy musi się modlić, niech Jezus nie dźwiga już krzyża. Chcę, aby wszyscy byli zbawieni, dobrzy i źli. Ja jestem matką miłości, matką wszystkich. Wszyscy jesteście moimi dziećmi, właśnie dlatego chcę, aby wszyscy zostali zbawieni! Dlatego przyszłam, aby prosić świat o modlitwę, bo kara jest bliska. Będę przychodzić zawsze w piątek i dam ci orędzia, a ty musisz sprawić, że ludzie je poznają.”

Po tym wydarzeniu rozpoczęła się wielka misja Mammy Rosy. Najświętsza Maryja Panna ukazywała się jej i przekazywała orędzia do całego świata, aż do jej śmierci w 1981 roku.

Więcej na ten temat: