Zatwierdzenie objawień w San Nicolas

Buenos Aires, Argentyna
4 czerwca 2016

„Objawienia Naszej Pani miały ponadnaturalny charakter i są one godne wiary”

– ogłosił biskup Hector Cardelli, ordynariusz diecezji San Nicolas de los Arroyos.
Oświadczenie zostało opublikowane w 25 rocznicę budowy sanktuarium i oficjalnie zatwierdza te objawienia.
To, co rozpoczęło się od chwalebnych modlitw różańcowych i odkrycia figury Najświętszej Maryi Panny w Argentynie, zostało obecnie zatwierdzone przez miejscowego biskupa jako seria objawień, które są „pochodzenia nadprzyrodzonego” i są godne wiary.
Podpis uznający przesłania Matki Bożej Różańcowej z San Nicolas jest głęboko znaczący, ponieważ orędzia Maryi nawołują do pokoju i przekazują tragiczne ostrzeżenia – relacjonuje jeden z naukowców badających cuda.
Biskup Hector Cardelli wydał swoje oświadczenie dnia 22 maja bieżącego roku na zakończenie Mszy świętej podczas bardzo licznej pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z San Nicolas, która zgromadziła ponad 250 tysięcy uczestników.
Biskup badał treść objawień od 1990 roku. „W dwunastym roku mojego przewodzenia diecezją San Nicolas, podążając z wiarą i odpowiedzialnością za wydarzeniami Maryjnymi, o których byłem informowany od samego ich początku, podjąłem decyzję o zatwierdzeniu ich w mojej diecezji.” – powiedział biskup Hector.
„Uznaję nadprzyrodzony charakter tych szczęśliwych wydarzeń, w których Bóg przez Jego ukochaną córkę (Gladys Quirogi de Motta), Jezus przez Jego Najświętszą Matkę, Duch Święty przez Swą umiłowaną Oblubienicę, zapragnęli w tak czuły sposób objawić się i zamanifestować Swoją Miłość w naszej diecezji.”
Michael O’Neil, badacz cudów i autor strony internetowej MiracleHunter.com powiedział agencji CNA, że oficjalne uznanie tych objawień jest znaczące. Oznacza to, że orędzia przekazywane dzięki tym objawieniom są nie tylko zatwierdzone do rozpowszechnienia wśród wszystkich wiernych, ale, jak dodatkowo wyjaśnił, biskup równocześnie potwierdza, że te wydarzenia były w rzeczywistości cudownymi objawieniami. „To stawia je na równi z uznanymi przez Kościół wydarzeniami z Lourdes, Fatimy i Guadelupe” – powiedział O’Neil.
Obecnie objawienia w San Nicholas nie są jeszcze dobrze znane wśród wiernych, ale po oficjalnym oświadczeniu biskupa Hectora Cardelli z pewnością coraz więcej pielgrzymów będzie przybywać do Argentyny.

Za: Agencja CNA, przekład z ang.: Katarzyna Radwańska

Tekst oświadczenia Biskupa w języku hiszpańskim: http://www.reinadelcielo.org/aprobadas-las-apariciones-de-la-virgen-en-san-nicolas-argentina/