Zaproszenie do Amsterdamu – 2005

Matka Boża z Amsterdamu

Zaproszenie na Dzień Modlitw przy wizerunku Pani Wszystkich Narodów w Amsterdamie 6-8 maja 2005

Rzym, 1 stycznia 2005 – Uroczystość Bożej Rodzicielki

Drodzy Bracia i Siostry!

W ubiegłych sześciu latach Międzynarodowe Dni Modlitwy przyniosły nam bogactwo błogosławieństw. Dlatego znowu pragniemy zaprosić Was, aby właśnie w roku Eucharystii przybyć do Amsterdamu, do miasta Eucharystii i Pani Wszystkich Narodów.
W tym Dniu Modlitwy ku czci Pani Wszystkich Narodów chcemy poświęcić szczególną uwagę wizji św. Jana Bosco. On widział, jak Ojciec Święty w czasie wielkiego niebezpieczeństwa przymocował do dwóch żagli: Św. Eucharystii i Matki Boga, okręt, symbolizujący Kościół, a zanurzony w płomieniach ognia.
Tematem Dnia Modlitwy będzie:
Miłość Bezgraniczna – Maryja, Pani Wszystkich Narodów, więź jedności i pokoju.
Sobotnie popołudnie upłynie pod znakiem wspólnej modlitwy z protestanckimi i prawosławnymi chrześcijanami, a także z wyznawcami innych religii, bo Pani Wszystkich Narodów przyszła do wszystkich i wśród wielu z nich są już tacy, którzy Ją czczą i znają Jej Modlitwę.
Razem z nimi chcemy się modlić o pokój na świecie. Przecież Sama Pani mówi w swoich Orędziach: „Przychodzę, aby powiedzieć temu upadłemu i zniszczonemu światu: zjednoczcie się wszyscy razem (…) Wy, ludzie, kimkolwiek byście nie byli, wspierajcie się i pomagajcie sobie wzajemnie.” (6 kwietnia 1952 r.)
Radując się już z Waszego przybycia, przesyłamy Wam nasze błogosławieństwo.

Biskup Paul Maria Hnilica
O. Paul Maria Sigl

P r o g r a m

Piątek 6 maja 2005

15.00 Otwarcie VII Międzynarodowego Dnia Modlitwy. Świadectwa i prelekcje przedstawicieli różnych krajów. Modlitwa i śpiew
17.00 Msza św.
19.00 Międzynarodowe spotkanie młodzieży

Sobota 7 maja 2005

08.00 Różaniec i śpiew
09.00 Świadectwa i muzyka
09.45 Eucharystyczna Adoracja
10.15 Przerwa
11.15 Msza św., celebrowana przez wszystkich obecnych biskupów i kapłanów; uroczyste oddanie się Niepokalanemu Sercu Maryi
13.30 Przerwa obiadowa
14.30 Początek programu popołudniowego z udziałem i błogosławieństwem kard. Ignacy Moussa I Daoud z Rzymu; Prelekcja O. Paula Marii Sigla: ‘Miłość – droga Matki do jedności i pokoju!’
15.45 Prelekcje i świadectwa o Maryi, Pani Wszystkich Narodów, pochodzące też od wyznawców innej wiary.
Muzyka i śpiew. Wspólna modlitwa o jedność i pokój. Modlitwa Pani Wszystkich Narodów w różnych językach.
około 18.15 zakończenie.

Niedziela 8 maja 2005

08.00 Msza św.dla pielgrzymów
okazja do Spowiedzi i Adoracji

Informacje dla pielgrzymów
Miejsce. Amsterdam, RAI – Hollandhal.
Opis dojazdu można otrzymać pod adresem kontaktowym lub na stronie www.
Zgłoszenie. Aby wszystkim uczestnikom zagwarantować miejsca siedzące, niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie (adres kontaktowy: fax, e-mail, telefon).

Tłumaczenie. Tak jak w czasie poprzednich Międzynarodowych Dni Modlitw, tak i w roku 2005 będą wygłoszone prelekcje i świadectwa w różnych językach. Proponujemy tłumaczenie w następujących językach: niemiecki, angielski, francuski, holenderski, hiszpański, włoski i słowacki. (są możliwe tłumaczenia w innych językach).
W celu skorzystania z tłumaczenia, posiadanie radia FM ze słuchawkami jest niezbędne. O ile to możliwe, prosimy o wzięcie ze sobą własnego radia lub wypożyczenie go. Podobnie jak w poprzednich latach, przy wejściu, ograniczona ilość odbiorników będzie wypożyczana pod zastaw.
Wyżywienie. Napoje i proste kanapki można kupić w bufecie RAI. Wszystkim uczestnikom zaleca się wzięcie własnego prowiantu lub ewentualnie uprzednie zamówienie go w hotelu.
Pobyt. Prosimy o samodzielne załatwienie zakwaterowania. W hali sportowej jest dostępna ograniczona ilość miejsc do spania; około 10 euro za nocleg. Wcześniejsze zgłoszenie niezbędne. Zaleca się przywiezienie śpiwora i maty izolacyjnej.
Wstęp/koszty. W ubiegłych latach zorganizowanie pięknej uroczystości dla Pani Wszystkich Narodów było możliwe jedynie dzięki finansowemu wsparciu przyjaciół i dobroczyńców. Również w tym roku pragniemy prosić o pomoc w pokryciu kosztów – przez złożenie hojnego daru na podany poniżej rachunek bankowy lub w czasie kolekty – w Dniu Modlitwy.

ADRES KONTAKTOWY I INNE INFORMACJE
Kapel van de Vrouwe van alle Volkeren
Diepenbrockstraat 3 1077 VX Amsterdam
Tel.: 0031 – (0)20 6620 504 Fax: 0031 – (0)20 4711 333
E-mail: info@de-vrouwe.net strona internetowa: www.de-vrouwe.net
Postbank girorekening 9638520 Amsterdam t.a.v. PDF – Familie van Maria de Medeverlosseres
IBAN: NL06 PSTB 0009 6385 20 BIC: PSTBNL21
Na wpłacie należy dopisać: ‘Gebedsdag 2005’ (Dzień Modlitwy 2005)