Vassula Rydén – Prawdziwe Życie w Bogu

Vassula Ryden

PRAWDZIWE ŻYCIE W BOGU (Zeszyty 1-114)

Komplet: 3 tomy w twardej oprawie + Od roku 2020 nowy dodatkowy tom z Orędziami z lat 2003-2020!

Nowe wydanie – wszystkie Orędzia w JEDNYM TOMIE, zob. więcej na stronie: http://www.vassula.pl

Wprowadzenie do książki napisał ks. prof. René Laurentin. Zaprezentował swą pozytywną opinię o Vassuli i jej dziele z punktu widzenia teologa katolickiego. W rozdziale „Vassula opowiada o początkach swego charyzmatu” sama autorka wspomina pierwsze doświadczenia kontaktu z Bogiem. Więcej na stronie: http://www.vassula.pl.

Bibliografia poświęcona Vassuli i „Prawdziwemu Życiu w Bogu” jest wyjątkowo pokaźna: zawiera kilkadziesiąt książek i setki artykułów. Do najbardziej cenionych osób uznających doświadczenie Vassuli za autentyczne należą m. in. ks. prof. Robert Faricy, abp Franjo Franić. Na temat jej doświadczenia wypowiedział się także o. Christian Curty francuski egzorcysta, kapucyn, członek Kapłańskiego Ruchu Maryjnego. Sama Vassula opisała swoje doświadczenia w książce, która ma charakter autobiografii: „Niebo istnieje naprawdę, ale Piekło również”.

Link do sklepu

Zgody na druk „Prawdziwego Życia w Bogu” udzielili:

Nihil obstat
Biskup Felix Toppo, S.J., DD,
Bishop of Jamshedpur, India, censor librorum
28 listopada 2005.

Imprimatur
Arcybiskup Ramon C. Arguelles, D.D., STL,
Archbishop of Lipa, Philippines
28 listopada 2005.

tytuł oryginału: True Life in God
tytuł przekładu francuskiego: La vraie vie en Dieu
tłumacz (z franc.): Ewa Bromboszcz
redakcja i konsultacja teologiczna: ks. dr Michał Kaszowski

W skład kompletu wchodzą:

To książka, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Zawiera zapis przeżyć mistycznych Vassuli Ryden, prawosławnej obrządku greckiego, która od roku 1985 otrzymuje wewnętrzne natchnienia w postaci pouczeń Jezusa Chrystusa, Boga Ojca, Ducha Świętego oraz Matki Najświętszej i św. Michała Archanioła.
Vassula nie była osobą wierzącą, która mogłaby się spodziewać tak głębokiego kontaktu z Bogiem oraz całkowitego nawrócenia. W roku 1985 żyła w Bangladeszu w środowisku elit pracowników FAO, była modelką, mistrzynią tenisa, uzdolnioną malarką, prowadziła ożywione życie towarzyskie i nic nie zapowiadało jej powrotu do praktyk religijnych, których zaniechała już w dzieciństwie. Jednak niespodziewanie, w czasie robienia notatek przed dokonaniem zakupów, jakaś siła zaczęła prowadzić jej rękę, przemówił do niej jej anioł stróż i tak to się zaczęło…. Według specjalistów (np. ks. prof. R. Laurentina) doświadczenie Vassuli nie ma NIC wspólnego ze zjawiskiem znanym w New Age pod nazwą „pisma automatycznego”. Ona bowiem słyszy głos dyktujący jej przesłania do całego świata, może w każdej chwili przerwać zapisywanie, zadać pytania. Bóg określił to, co jej przekazuje, mianem Swego „listu miłosnego do stworzenia”. Polskie wydanie „Prawdziwego Życia w Bogu” wyróżnia się spośród wydań w innych językach szczegółowym indeksem słownym oraz biblijnym (opracowanymi przez ks. dr Michała Kaszowskiego), umożliwiającymi szybką orientację w tekście oraz odnalezienie tekstów głęboko osadzonych w Piśmie Świętym.

Nowe wydanie – 3 tomy w twardej oprawie – zawiera Orędzia do 25 listopada 2014 oraz liczne świadectwa kapłanów i biskupów katolickich i prawosławnych oraz ciekawe informacje np. o spotkaniu Vassuli z kard. Bergoglio w Buenos Aires (2011), z Prymasem Belgii w Ziemi Świętej (2014), z Vicką w Medziugorju (2015).

Zob. także całość Orędzi na płytach CDmp3 oraz filmy DVD