Vassula Rydén – Prawdziwe Życie – Zeszyty 1-16

„Prawdziwe Życie w Bogu” Zeszyty 1-16

Vassula Ryden

PRAWDZIWE ŻYCIE W BOGU (Zeszyty 1-16)

Orędzie Pokoju i Miłości

tytuł oryginału: True Life in God
tytuł przekładu francuskiego: La vraie vie en Dieu
tłumacz (z franc.): Ewa Bromboszcz
redakcja i konsultacja teologiczna: ks. dr Michał Kaszowski

ISBN: 83-86092-75-0
objętość: 400 stron, format: 150 x 210 mm
oprawa broszurowa, miękka

Wznowienie pierwszego wydania. Link do sklepu

Jest to oczekiwany od dawna przez Czytelników pierwszy tom orędzi w pierwotnym układzie, zawierający tylko 16 zeszytów. Książkę łatwiej zabrać w podróż, ofiarować, czy po prostu pożyczyć.

Na okładce – Pocieszyciel, obraz namalowany przez Vassulę w Bangladeszu.

Tom z Zeszytami 1-16 – w obecnym, nowym wydaniu – obejmuje zapiski z okresu pierwszych rozmów z Aniołem Stróżem (od 8 maja 1986 do 31 stycznia 1987 – nieliczne, które ocalały) oraz rozmowy z Bogiem i Jego Matką (od 20 września 1986 do 12 października 1987). Wprowadzenie napisał ks. prof. René Laurentin. Zaprezentował swą pozytywną opinię o Vassuli i jej dziele z punktu widzenia teologa katolickiego. W rozdziale „Vassula opowiada o początkach swego charyzmatu” sama autorka wspomina pierwsze doświadczenia kontaktu z Bogiem.

Więcej informacji o książce „Prawdziwe Życie w Bogu” i Vassuli na stronie: http://www.vassula.pl

Bibliografia poświęcona Vassuli i „Prawdziwemu Życiu w Bogu” jest wyjątkowo pokaźna: zawiera kilkadziesiąt książek i artykułów. Do najbardziej cenionych osób uznających doświadczenie Vassuli za autentyczne należą m. in. ks. prof. Robert Faricy oraz arcybiskup Franjo Franić. Na temat jej doświadczenia wypowiedział się także o. Christian Curty francuski egzorcysta, kapucyn, członek Kapłańskiego Ruchu Maryjnego.